Kahvaltı Salatası

Kahvalti Salatasi
Kahvalti Salatasi

Bu kahvaltı salatası yazın en sevdiğim öğünlerinden biri. Domates ve salatalığın en bol, en güzel olduğu dönemde mutlaka denemelisiniz.

İçine peynir ilave etmezseniz vegan ve çok doyurucu bir tarif olur. Ama ceviz ve peynirin uyumu buradaki lezzette bence kilit nokta. 🙂

Kahvalti Salatasi

Kahvaltı Salatası Tarifi

İstediğiniz kadar domates, salatalık ve kırmızı kapya biber. Hepsini küp küp doğrayıp karıştırın. Üzerine bol zeytinyağı, tuz, kekik. Fesleğenle de denedim, bence kekik kadar yakışmadı 🙂

Üzerine son dokunuş olarak güzel bir beyaz peynir (ben Almanya’da feta kullanıyorum ama bir ezine değil :))) ve biraz da ceviz.

Avokado da çok yakışıyor ama olmazsa olmaz değil bence ☺️

Bir de ekmek kızartıp suyuna banarsanız tadından yenmez 🤤

Tarifler

Bu ve benzeri bir çok yeni tarifim var. Tariflerimin en önemli özelliği yeni olmaları. Bazen benim icat ettiklerim bazen de geleneksel lezzetlere kattığım yeni yorumlar.

Diğer tarifler için tıklayın…

Son Not

Yazılarımı beğendiyseniz yorumlarda belirtebilirsiniz. Bu ve benzeri içeriklerden haberdar olmak için beni instagram hesabımdan takip edebilirsiniz. Instagram’da hem daha fazla tarif ve gezi notu paylaşıyorum hem de sizin bu bilgileri not tutmanız için kaydet butonu yardımcınız oluyor.